Share

İzmir Kent Konseyi 11 yaşında

İzmir Kent Konseyi’nin 11’inci kuruluş yıl dönümünde konuşan İzmir Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık, İzmirlilere çağrıda bulunarak, “Gelin birlikte yürüyelim, katılın, birlikte yönetelim” dedi.

1

İzmir Kent Konseyi 11 yaşında

B

İzmir Kent Konseyi, 11’inci Kuruluş yıldönümünü Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirilen etkinlikle kutladı. Etkinlikte konuşan İzmir Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık, İzmir Kent Konseyi’nin amaçlarını anlatarak İzmirlilere çağrıda bulundu.

İzmir Kent Konseyi’nin Mustafa Kemal Atatürk’ün ülküsü çerçevesinde dünyayla barışık bir İzmir yaratmak için var olduğunu belirten Işık, “Kadın çocuk, engelli, gençlik meclislerimizle ve bundan sonra kurmayı planladığımız ekoloji meclisi gibi yeni meclislerimizle 11’inci yılımızı tamamlayacağız. İzmir Kent Konseyi barışın, huzurun İzmir’ini yaratmaya katkıda bulunmak için var. Yani İzmir’i ortak aklın merkezi yapma mücadelesindeyiz. Bugüne kadar İzmir Kent Konseyi’ne emek veren tüm gönüllülere, yöneticilere minnet ve şükranlarımızı sunmak isterim. Kent Konseyi bugüne geldiyse, bizden önce de var olan emek veren katkıda bulunan tüm İzmirlilerin birikimiyle var oldu” dedi.

İzmirlilere çağrıda bulunan Işık, “İzmir Kent Konseyi, hak temelli sivil toplum örgütlerinin var olduğu, meslek örgütlerinin katkıda bulunabildiği, emek ve demokrasi güçlerinin bugün Türkiye’de çok ihtiyaç duyduğumuz özgürlüklerden ve haklardan bir yana tutumu yansıttığı ve her şeyden önce İzmirlinin daha iyi bir İzmir için arzu ettiklerini gerçekleştirmek üzere yola koyulduğu bir merkez. Bu nedenle buradan bir kere daha çağrıda bulunuyorum; Biz el ele olursak dünyada hiçbir şey karşımızda duramaz. Gereken fedakarlığı, gereken olgunluğu birbirimize gösterebilirsek güçlenmemizin önünde, bu ülkede demokrasiyi yükseltmemizin önünde hiçbir güç duramaz. Buradan sesleniyoruz; gelin birlikte yürüyelim, katılın, birlikte yönetelim.”

Leave a Comment