Share

Emre Sarıgedik’ten Durmuş ve Necimoğlu’na Destek Sözü

Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik, Küçük Kulüp Derneği’nde verdiği demeçte geçtiğimiz günlerde yapılan Türkiye Tenis Federasyonu seçimlerini değerlendirdi.

e-sarigedik

Emre Sarıgedik yaptığı konuşmada “Türkiye Tenis Federasyonu’nun geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa üst üste ikinci kez Cengiz Durmuş seçildi. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca İzmir tenisi adına büyük bir şans olarak gördüğüm geçtiğimiz dönemde de TTF İzmir il temsilcisi olan Bülent Necimoğlu’nunda Cengiz Durmuş’un ekibinde yönetim kurulu üyeleri arasında yer aldığını görmek mutluluğumu arttırdı. Necimoğlu’nun gerek İzmir tenisine gerekse Türk tenisine ivme getireceği kanaatindeyim.

Son zamanlarda Türkiye Tenis Federasyonu, bünyesinde düzenlenen ulusal ve uluslararası birçok organizasyona başarı ile imza attı. Artık Türkiye’de Grand Slam’larda başarıyla ülkemizi temsil edecek güçte oyuncular yetiştiriliyor. Alt yapı konusundaki eksiklikler hızla kapanmaya başlandı. Tenis federasyonun yeni hizmet döneminde de yakalanan başarıları arttıracağına eminim.

Küçük Kulüp olarak biz de Türk tenisinin gelişmesinde üzerimize düşen görevleri almaya hazırız. Geçtiğimiz bahar ayında kortlarımızı antuka toprak kort olarak yeniledik. Küçük Kulüp’te artık günün her saati gerek gençlerimiz, gerekse yetişkin üyelerimiz tenis oynuyor. Tenis sever üyelerimize ve tabi ki alt jenerasyonlarına en iyi hizmeti verebilmek için alanında oldukça başarılı iki antrenörle çalışmaktayız.

Tenis sporuna profesyonel bir bakış açısıyla bakılmaya başlandıkça Türkiye’de tenisin gelişiminin ne denli hızlı olabileceğini gördük. Küçük Kulüp olarak amacımız Tenis Federasyonu ile ortak projelerde birleşip bu ivmeyi daha da arttırmak ve sevgili başkanım Cengiz Durmuş’un söylediği gibi Türkiye’nin bir tenis ülkesi olmasını sağlamaktır.dedi.

Mahmut KAYACAN

Leave a Comment