Share

İZMİR SEV’DE MEZUNİYET COŞKUSU

Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumları’nın sekizinci sınıf öğrencileri kampüs alanında yer alan Amfi Tiyatro’da düzenlenen törenle yeni bir geleceğe uğurlandı. 75 öğrencinin diploma aldığı tören duygulu anlara sahne oldu.

Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumları’nın ilk mezunlarından biri olan Türkmen Türkmenoğlu’nun konuk konuşmacı olarak katıldığı Mezuniyet töreninde, Türkmenoğlu mezun öğrencilerle deneyimlerini ve bilgilerini paylaştı. İzmir SEV İlköğretim Kurumları’nda ilk beşe giren öğrencilerin plaketlerini aldığı törende, okul birincisi olan Atahan Dökme, plaketini İzmir Amerikan Koleji 37’ mezunu Türkiye’nin ilk kadın ortodontisti olan Ayşe Mayda’dan aldı.

Özel İzmir SEV Ortaokulu Müdürü Müfide van der HOEVEN, İzmir SEV’in öğrencilerine kazandırdığı akademik, sosyal ve yabancı dil donanımlarıyla, seçtikleri yolda başarılarına başarı katacaklarına inancının tam olduğunu söyledi. Hayatı bir “puzzle” olarak tanımlayan, yeni mezunlara, ideallerine ulaşmaları için hiç pes etmemeleri gerektiğini dile getiren van der Hoeven, 2015-2016 mezunlarına, “Sizleri liseye uğurlarken en az bizlerde bıraktığınız etki kadar, sizlerde iz bırakmış olmayı diliyoruz. Yaşamınızın devamında da şimdi olduğu gibi bizleri gururlandıracağınızdan emin olduğumuzu tüm meslektaşlarım adına paylaşmak istiyorum. Minicik bireyler olarak başladığınız SEV yolculuğunuz, dünyanın geleceği, umudu genç insanlar olarak noktalanırken, başka serüvenlere yelken açıyorsunuz. Yeni serüveninizde, deniziniz sakin ve bereketli, rüzgârınız bol, yolunuz açık ve güneşli olsun” sözleri ile seslendi.

c1527417-f1f2-463f-83b0-1bfed9db32b8

Mezunların keplerini havaya fırlatmalarının ardından SEV Marşı söylendi. Amfide biten tören sonrasında veliler ve öğrenciler okulun bahçesinde düzenlenen resepsiyona katıldılar. Gece, mezuniyet pastasının kesilmesi ve güvercinlerin gökyüzüne uçurulması ile sona erdi.

Mahmut Kayacan – İzmir

Leave a Comment