Share

70 Hayat’ isimli kitabın lansmanı Folkart Akademi’de yapıldı.

    Bu kitap 70 yaşamı barındırıyor

Prof. Dr. Erkan Sevinç bir kitap daha yazdı. Geliri Koruncuk Vakfı İzmir Şubesi’ne bağışlanacak olan ’70 Hayat’ isimli kitabın lansmanı Folkart Akademi’de yapıldı.

Bu kitap 70 yaşamı barındırıyor

 

Prof. Dr. Erkan Sevinç bir kitap daha yazdı. Geliri Koruncuk Vakfı İzmir Şubesi’ne bağışlanacak olan ’70 Hayat’ isimli kitabın lansmanı Folkart Akademi’de yapıldı.
Kitabın içeriği Filiz Eczacıbaşı Sarper’den, Selim Yaşar’a, Zuhal Yorgancıoğlu’ndan Mesut Sancak’ya kadar birçok ünlü, iş, sanat, eğitim, kültür ve spor dünyasından İzmir aşığı 70 kişinin hayatını barındırıyor.
Sevinç’in tıp dışı yazdığı 4. kitabının lansmanına kitabın içinde yer alan isimler de katıldı. Ünlü yazar ve stand-up’cı  Benan Bilek ile Prof. Dr. Erkan Sevinç’in  söyleşi gerçekleştirdiği etkinlik yoğun ilgi gördü.
‘70 Hayat’ isimli kitabın hayatında çok önemli bir yeri olduğunu belirten Sevinç, “İnsanlar yaşarken de anılmalıdır sözünü hayata geçirdiğim için çok mutluyum. İzmir’ e kendi mesleklerinde emek veren bu insanlara sadece ben değil tüm İzmir borçlu. Üzerime düşen küçük bir görevi gerçekleştirdim” dedi.
Söyleşi sonrasında, sanatçı Evrim Özkaynak kısa bir konser verdi. Prof. Dr. Erkan Sevinç’in kitapları imzalamasıyla etkinlik sona erdi.

Kitabımdaki isimler illa İzmir doğumlu değil. Ele aldığım kişiler İzmir sevdalısı insanlar. Bende bir o kadar çok İzmir’i çok seviyorum ve burada bir şeyler yapmaya çalışıyorum” dedi. Kitapta yer isimler ise şöyle:
“Filiz Eczacıbaşı Sarper, Selim Yaşar, Kemal Zorlu, Tülay Yazgan, Mesut Sancak, Zühal Yorgancıoğlu, Aysel Öztezel, Gül Ceylan, Hüseyin Yurttaş, Musa Turan, Yiğit Tatış, Sancar Maruflu, Ali Kocatepe, Meryem Dilşad İlbaş, Soner Olgun, Metin Akdurak, Ertan Kayıtken, Rıza Elibol, Mehmet Baz, Hadi Özer, Gönül Çatalcalı, Mahmut Kaşkaloğlu, Işıl Nişli, Neptün Soyer, Şener Bayyurt, Akın Kazançoğlu, Şefkat İşleğen, Server Uyaroğlu, Bilge Yamen, Müjde Tönbekici, Engin Önen, Sema Aydın, Berna Kumaş Sipahi, Misket Dikmen, Alper Alhat, Okan Yüksel, Fahri Özdemir, Hüseyin Aslan, Hasan Küçükkurt, Filiz Pelit, Yaşar Aksoy, Evrim Özkaynak, Nuran Hariri, Tamer Taşkın, Şafak Fişek, Lucien Arkas, Sezen Aksu, Aytül Büyüksaraç, Berrin Akar Rasuli, Güman Kızıltan, Ahmet Gürel, Burcu Tuna, Harun Cici, Serap Özöktem, Dilara Sürgü, Esin Emin Üstün, Levent Köstem, Cem Bakioğlu, Recai Şeyhoğlu, Mehmet Öngen, Alpay Okyay, Filiz Güleç, Ahmet Güzelyağdöken, Lerzan Tuncer, Ümit Ülkü, Ayçe Bükülmeyen, Muzaffer Tağıl, Dilek Olcay, Pınar Aylin, Benan Bilek.”

Leave a Comment