Share

Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonu’da, Değişim ve Gelişim

ÖMÜR YETİMOĞLU

2019 Ocak Ayının son haftasında  (Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği)’ nin Olağan Genel Kurulu yapılacaktır. Öncelikle yapılacak genel kurulumuzun, Ege Bölgesinde yaşayan Erzurumlulara, Erzurum’a, Ege’ye ve Ülkemize hayırlara vesile olmasını dilerim.
Federasyonumuz 1999 yılında kurulmuş olup, 18 yıldır faaliyet göstermektedir. Allah varlığını daim etsin.

Yapılacak genel kurulda Değişim ve Gelişim gurubu olarak federasyon yönetimine talibiz. Çünkü değişim istiyoruz bununla beraber gelişim istiyoruz, Erzurumluların en iyi ve en güçlü şekilde temsil edilmesini istiyoruz.

Erzurumlu her siyasi görüşe sahip hatta her hangi bir siyasi partinin üyesi de olabilir, ama Erzurumlu asla Vatan haini, işbirlikçi ve hiç ihanet şebekesinin savunucu olamaz. Olmuş ise de Erzurumlunun olduğu yerde barınamaz.

Değişim ve Gelişim gurubu hiç bir siyasi partinin temsilcisi değil, temsilciliğinide yapmayacaktır.

Federasyonumuz, Vatanın ve bayrağının yılmaz bekçisi, yıkılmaz kalesi olan Erzurum’u ve Erzurumluyu temsil eden bir sivil toplum kuruluşudur.
Onun içinde Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonu bu çizgide yönetilmek üzere mutlaka değişime gidecektir bu kaçınılmazdır.
Federasyonumuz bu değişimle Erzurumlulara ait olup, Erzurumluya hizmet edecektir.
Kanuni engeller olmasa bile etik ve ahlak gereği, federasyon yönetim kurulu üyeleri, siyasi parti yöneticiliği yapmayacak. Siyaset yapacağı zaman federasyondaki görevinden istifa edecektir.
Değişim ve Gelişim gurubu hiç bir siyasi partiyi desteklemeyecek, hiç bir siyasi partiye koltuk değeneği olmayacak bir anlayış ile geliyor.
Sadece Siyaset yapan Erzurumluları, parti ayırt etmeksizin destekleyecektir.
Kendi bürokratlarına sahip olup, sadece Erzurumlunun derdi ile dertlenip, mutluluğunu paylaşıp, başarısı ile gurur duyacaktır.
Ege’de yaşayan 500 bini aşkın Erzurumlu tek yürek, tek yumruk birbirine sahip Vatanın ve Bayrağının her zaman Yılmaz bekçisi, yıkılmaz kalesi olmaya devam edecektir.
DEĞİŞİM ve GELİŞİM GURUBU

Leave a Comment