Share

Sana güveniyorum, sen de bana güveniyorsan sarıl bana..

Alsancak Kıbrıs Şehitleri caddesinde Üçel moda akademisinden Sibel İ., Melisa H., Büşra A., Elif E., Gökçem K., Nil A., Emre Ö., Esra Y. ve Eğitmenleri Emrah Ulusoy ile birlikte  sosyal deney yaparak, “Sana güveniyorum, sen de bana güveniyorsan sarıl bana” yazısıyla gözleri bağlı ve elleri açık şekilde projeyi gerçekleştirdi.

İnsanlara karşı olan ön yargıları ortadan kaldırmak için’ böyle bir deney yapmaya ihtiyac duyduğunu belirti. Onca insanın, “Ben sana güveniyorum. Sen bana güveniyor musun? SARIL BANA” yazılı bir kartonun yanında, gözleri bağlı şekilde kollarını açan gençlere, genç yaşlı, kadın erkek fark etmeksizin sarılması, insani değerlere ait her şeyimizi de yitirmediğimizi hatırlatıyor.

“Sana güveniyorum, sen de bana güveniyorsan sarıl bana”

Büşra A. Duygularını Kıbrıs şehitlerine doğru başladık yürümeye  ama kafamızda ne sorular, orda bi kafeye oturduk ama heyecanlıyız bir yandan korku sardı bizi acaba neler olacak korkunun ecele faydası yok dedik çıktık meydana bağladık gözlerimizi açtık kollarımızı insanlardan sarılmalarını bekliyoruz ama güvenerek.. ve öylede oldu sarılan herkes samimiydi herkes sıcacıktı herkes güvendi bize “iyi ki” varsınız sözleri duyduk daha da coşkulandı içimiz küçük bir çocuk kadar kıpır kıpırdık artık çünkü umut olduk, güven olduk, sarılan küçük çocuklar oldu belki ne olduğunun farkında bile, bize güvendi o küçük yürekler..

Sonra..

Bi teyze yaklaştı yanımıza her sarılan kişiyi alkışladı hadi sizde sarılın çocuklar diyerek insanları teşfik ettiğini duydum.. Hadi dans edelim diyenlerde oldu.. sonra birisi geldi yanımıza önce sarıldı sonra bana da yer varmı diyerek oda açtı kollarını dünyaya.. vee bir amca önce uzun uzun izledi bizi baktı insanlar napıyo burda yaklaştı sonra usulca sizin yaşınızda bir kızım olsa yanınıza getirirdim öyle güzel birşey yapıyorsunuz ki dedi iste gözlerimi dolduran söz bu oldu çünkü biz doğru yapmıştık içim huzur doldu bugün .. biz kazandık, sevgi kazandı, insanlık kazandı ve güven kazandı diyerek dile getirdi.

Leave a Comment